05323130855
info@servispratik.com

Sevgili İSTANBUL

SERVİSPRATİK
Kombi Cihazlarınızın, Yıllık Periyodik Bakımlarını, Arızalarını, Onarımlarını

NASIL YAPIYOR 0532 313 08 55

Yıllarıdır evlerinizde kullanmakta olduğunuz doğalgazlı cihazlar (kombi, doğalgazlı soba ve ocak v.b)
her yıl muntazam olarak MYK EHLİYETLİ teknik servis ekipleri tarafından kontrol edilip temizliğii bakımları ayarları yapılmalı,
kış sezonuna rahat ve sorunsuz girebilmeniz için gerekli işlemlerin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Kombi ve Tesisat Bakımı


Kış sezonu öncesi yıllık bakımda yapılacak işlemler şunlardır;
Kombinizin yanma kontrolü yapılır ve isli yanma varsa giderilir
Kalorifer sistemi filtresi temizlenir.
Genleşme tankının hava basıncı kontrol edilir eksikse tamamlanır.
Elektronik Ateşleme (çakmak) ayarları gözlemlenir hata varsa giderilir.
Gaz brülörü yanma esnasında çok dikkatli bir gözleme tabi tutulur ve temizlenerek verimli yanması sağlanır.
Kombiniz ısıtma pozisyonunda çalıştırılır, istenilen ısı talebini karşılama anı gözlemlenerek modülasyon kontrolleri yapılır.
Sıcak kullanım suyu sıcaklık ve akış kontrolüne tabi tutulur istenilen randıman yoksa ayar yapılır.
Radyatör Peteklerinin randımanlı çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Gerekirse petek yıkama kimyasalları ile yıkama yapan yetkililerce yıkatılması için uyarıda bulunulur.
Kombinizin genel bir kontrolü yapılıp yakın zamanda sorun çıkaracak aksamlar hakkında kullanıcıya bilgilendirme yapılır.
Müşterinin cihazı daha verimli kullanabilmesi için bilgi verilir
Bacalı kombilerin baca çekiş kontrolü yapılır. Baca iyi çekmiyorsa hatanın giderilmesi için ev sahibi uyarılır. ve geriye dönük takibi teknisyen tarafından yapılabilir.
Cihazınıza ait voltaj reğulatorünüz mevcut sistemde var ise değiştirilen parçalar bir yıl süre ile firmamız garantisi altındadır.

Kış aylarında ısınma maliyetlerinizi farkında olamadan yüksek fiyatlara çıkarmayın.


Sizde biliyorsunuzki günümüzde her hangi bir teknik servis ihtiyacımız olsa ilk baktığımız yer internet oluyor.
ve yine biliyorsunuzki tercihlerinizi google veye benzeri arama motorunda ilk sayfada çıkan teknik servislerden yana yapıyorsunuz./ yapıyoruz…
Biz size diyoruzki, gerçekten kombi servisliğini yapmaya yetkili teknik servis elemanımı gelecek evinize & işyerinize.
Bu sizin evinizdeki & işyerinizdeki kombinizin veya herhangi bir beyaz eşyanızın marka ve modeli ne olursa olsun.
İnternetten bulduğunuz teknik servis telefonunu ardığınızda Evinize & İşyerinize gelecek olan teknik servis elemanının MYK yetki belgeli olup olmadığını SORUYORMUSUNUZ…
Eğer sormuyorsanız başınıza gelecek olayların ne denli önemli olduğunun farkında değilsiniz demektir.
Bunu size biz açıklamayalım lütfen aşağıdaki linki tıklayarak siz kanuni anlamda yerinden öğrenin.


https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Paranızı farkında olmadan .Kombi bakımlarınızı ve petek temizliğinizi yaptırarak fatura giderlerinizi %30 düşürün. Kimyasal petek temizliğinin önemi suyun yapısında bulunan kalsiyum bikarbonat, magnezyum, çözünmüş maddeler ve askıdaki maddeler akış hızı, PH ve sıcaklığın etkisi ile bulunduğu sistemin iç yüzeylerinde kireç ve su taşı oluşturur.

Eğer buna uzun süreler müsade eder umursamaz iseniz bu fiziksel oluşumun önüne geçemezsiniz.Doğal olarak kombiniz bu ihmaliniz sebebi ile içerisinde bulunan ısı üreteci parçalarının sisteminizdeki tesisat borularının ve radyatör peteklerinizin kireçlenme ve hatta orta kısımlarında tıkanmalara sebep olacaktır.
Isı enerjisinin evinize olan transferini büyük oranda engelleyecek ve size yüksek miktarda fatura ücreti olarak yansıyacaktır.


Tıkanmış olan petekler, kombinizin ısı üreteci ana eşanjörünüzde oluşan kireçlenme tıkanıklığı cihazınızda yüksek arıza faturalarına sebep olacağı gibi, yeni bir cihazla değişim yapma girişimlerinizide tetikleyecektir.
Bu tip kullanıcı hatalarını önlemenin tek yolu, deneyimli, tecrübeli ve bu tür çok tehlikeli gaz yakıcı cihazlara bakabilme yetkisini MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) dan edinmiş servis elemanlarına yaptırmakla mümkündür.
MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU Belgesine sahip olmayan servis elemanlarına cihazlarınızı elletmeyiniz.
Servis için çağırdığınızda bu belgeyi göstermesini isteyeceğinizi belirtiniz.Kombi ocak soba gibi çok tehlikeli işler sınıfına giren bu meslek gurubu devlet tarafından dikkatle takip edilmektedir. Siz tüketici vatandaşlarımızında bu konuda hassas davranması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.
Yetkisiz kişilerce tamir ve onarımını yaptırdığınız cihazlarınıza nasıl olup ta güveneceksiniz. Hangi cesaretle ailenizle beraber kullanabilecek ve o cihazın olduğu evde uyuyabileceksiniz.

LÜTFEN SİZ BİZLER İÇİN VE SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ.

KOMBİ SERVİSİ


Kombi bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Kombinizin bakımını uzman ve tecrübeli MYK belgesi olan teknisyenlere yaptırın.
Belge sahibi olmayan kişilerin kim olduklarından şüphe duymanız gerekir. Mesleki Yeterlilik Belgesini göstermek istemeyen teknisyenleri evinize almak zorunda değilsiniz. ———————Hemen Ara: 0532 313 08 55

KOMBİ BAKIMI


Kombi cihazları her kış sezonu girmeden evvel bakım yapılması gereken cihazlardır. Periyodik aralıklarla bakımlarını yaptırmayı ihmal etmeyin. Aksi taktirde arızalanmasının önüne geçemezsiniz. Bir bombi cihazı çalışırken bünyesinde bir çok emniyet sensörü bulundurur. Bu sensörler üzün süre bakımsız verimli olamazlar ………………
Hemen Ara: 0532 313 08 55

PETEK YIKAMA


Dört yıl çalışıp, kirlenip, tıkanmış olan peteklerinizi tecrübeli ve güvenilir olmayan kişilere çok ucuza yıkatmak isterseniz hata yaparsınız. Bir ısıtma sistemi temizliği ilaclı kimyasallarla 1 saatte temizlenizmi sizce? Ucuz olanı değil mesleki yeterlilik sahibi olan teknisyenleri tercih ediniz. Evinize aldığınız kişiler hırsız dolandırıcı sapık olmasın!!!
aHemen Ara: 0532 313 08 55